Monday, June 25, 2018

Arvustus : Valurauast ehk malmist Gourmet grillpann

Vähem kui nädalake tagasi andis Chez Marius kokapood mulle katsetamiseks tutika malmist grillpanni. Poe endaga saad tutvuda: SIIN 
Pann ise on toodetud Rootsis ja tootjaks on Gense nimeline ettevõte. Valurauast pannid on üldiselt väga pikaealised, kannatavad hästi kuumust ja intensiivset kasutamist. Valurauast panne võib kasutada kõikidel pliitidel ja ka ahjus kui pannil on terasest või valurauast käepide. 
Malmi pind nõuab kaitset, näiteks määrimist rasvainega või õliga, et see ei roostetaks. Paljud malmnõud põletatakse rasvaga juba tehases. Tehasest tulnud nõu on koheselt valmis kasutamiseks, kuid ei näita veel oma parimaid omadusi. See nõuab sissetöötamist, laialdast kasutust, küllaltki suure rasvakogusega praadimist ja peale mõnekuulist kasutamist vajadusel rasvapõletamist.
Tavapuhastamiseks peale kasutamist piisab pühkimisest majapidamispaberiga või pesemisest jooksva veel all ilma pesuvahendita. Pesuvahendid lahustavad rasva. Hästi hoitud malmi on lihtne hooldada ja pesemisvahendit ei olegi tarvis.Peale pesemist kuivata pann hoolikalt pliidil soojenedes, nii kuivab niiskus ka panni sisemusest. Ära kunagi pese panni nõudepesumasinas, see eemaldab panni pinnalt kogu rasva kihi.

ARMASTUS ESIMESET HETKEST ALATES.

Muidugi tundus pann algul minu käe jaoks raske ja kohmakas, aga sellega harjub. Teine oluline asi millega tuleb ettevaatlik olla on see, et pann läheb üsna kiiresti kuumaks ning rasv mille olete grillimiseks pannile lisanud hakkab väga hoogsalt pritsima. Kasutasin selle ärahoidmiseks tavalist panni kaant. Põhjus miks ma seda panni armastan on see, et kuigi ma pole eriline liha sööja siis selle panniga küpsetatud liha jääb väljast korralikult krõbe aga on seest ülimahlane. Teine positiivne asi panni juures on see, et ma saan grillida kõikvõimalike juurvilju ja need jäävad kergelt suitsuse mekiga ning samuti mõnusalt kuldkollased. Kolmas hea asi selle panni juures on, et grillimiseks ei pea Sa isegi aeda  omama. Saad grillida kasvõi oma pisikesest köögist lahkumata.

Grillisin sea sisefileed, juurde värsked köögiviljad ning kombineerisin sinna sobiva kastme.


Seafilee maitsestasin  Santa Maria Teryaki kastme, samasse sarja kuuluva Chicken and Steak maitseaine segu, musta pipra ning soolaga.

Nagu eelnevalt mainitud läheb pann väga ruttu kuumaks ning liha küpseb päris kiiresti. Ole valvas, et liha kõrbema ei läheks.


Kui liha on pannil umbes 15 minutit igalt küljelt küpseda saanud on ta kindlasti valmis. Kui Sa ei ole endas kindel võid alati liha ahju järelküpsema tõsta. Enne serveerimist aga tõsta liha lõikelauale ja lase tal hetke puhata, nii võid kindel olla, et saad mõnusalt mahlase lihatüki. 


Seni kui liha lõikelaual puhkab saad grillida endale meelepäraseid köögivilju ja valmistada kastet. Mina grillisin värsket hernest, shampinjone, kirsstomateid,  värsket kartulit ja porgandeid.

Tegelikult oli mul plaanis valmistada kirsi-punaveini kaste aga kuna vein oli kodus otsa saanud siis pidin midagi nuputama. Kasutasin pühapäevahommikustest pannkookidest alles jäänud vaarikamoosi, sweet chillyt  ja balsamico kreemi mis on igapäevaselt kodus olemas. Maitseks lisasin näpuotsaga soola ja värsket peeneks hakitud tüümiani. Kaste sai nii hea, et ilmselt saab sellest mu suur lemmik grillitud liha kõrvale.Nüüd on aeg serveerimiseks. Lõika terava noaga lihast 2-3 cm paksused viilud. Lisa taldrikule kaste ja köögiviljad. Mina kasutasin kaunistamiseks veel värsket tüümiani ja võõrasema lille kroonlehti.  Head isu !Postitus sündis koostöös Chez Mariuse kokapoega. Meie korraldatud loosist kus loosin välja selle sama imelise malmist grillpanni ja 25. eurose Chez Mariuse kinkekaardi saate osa võtta: SIIN

No comments:

Post a Comment